robota welding a arcê ya tanka boriyê qada xebatê ya yekbûyî
Parametreya teknîkî ya pozîsyoner

Pêkhateyên Stasyona Kar a Robotê
1. Robota qayîmkirinê:
Cure: Robota qeymaqê ya MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robota qaymaqê ya TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robota lazerê ya weldingê: BR-1410G, BR-1610G
2.Pozîsyoner
Model: JHY4010T-065
Tîp: Pozîsyonerê serê 1-eksenî
Parametreyên teknîkî yên Positioner wekî li jêr nîşan dide:
| Cins | JHY4010T-065 |
| Voltaja Têketinê ya Nirxandî | Yek-qonax 220V, 50/60HZ |
| Kalîteya Îzolekirina Motorê | F |
| Maseya Kar | 650mm (dikare were xweş kirin) |
| Pîvan | Nêzîkî 400 kg |
| Barkêşiya herî zêde | Barkêşiya Aksiyal ≤100kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg dikare were xweş kirin) |
| Dubarekirin | ±0.1mm |
| Cihê Rawestandinê | Her helwestek |
3. Çavkaniya hêza weldingê
Cure: Çavkaniya hêza weldingê 350A/500A
4. Meşaleya qayimkirinê
Cure: meşaleya hewa-sar, meşaleya av-sar, meşaleya push-pull
5. Qereqola paqijkirina meşaleyê:
Model: SC220A
Tîp: Paqijkera meşaleya weldingê ya pneumatîk a otomatîk
Amûrên din ên îstasyona xebatê ya robotan
1. Robotên ku rêhesinê diguhezînin
Model: JHY6050A-030
2. Sensora lazerê (vebijarkî)
Fonksiyon: şopandina weld, pozîsyonkirin.
3. Perdeya ronahiyê ya ewlehiyê (vebijarkî)
Dûrahiya parastinê: 0.1-2m, 0.1-5m; bilindahiya parastinê: 140-3180mm
4. Çîta ewlehiyê (vebijarkî)
5. Kabîneya PLC (vebijarkî)
Taybetî
1. Guhertina elektrîkî ya pozîsyona çeka weldingê, dem û hewldanê teserûf dike, hêsan û bilez e.
2. Goşeya çeka weldingê verastbar e, dikare li gorî cûrbecûr derziya weldingê (derziya weldingê ya qûntarê, derziya weldingê ya goşeyê, hwd.) biguncîne.
3.Çeka weldingê xwedî fonksiyonek swing e, parametreya swing dikare were kontrol kirin, û şiyana adapteyîbûnê fireh e.
4. Pozîsyonerê serî mîheng bike, pozîsyoner dikare goşeyê bizivirîne da ku dirûna welding a çemberê pêk bîne.
5. Positioner dikare bi tekerê piştgiriyê yê verastkirî were sêwirandin, ji bo dirêjahiya cûda ya boriyê biguhezîne
6. Kontrola nîv-otomatîk, alavên nerm û piralî, weld dirûn û xweşik.
7. Axeya zivirî ya pozîsyoner ji hêla motora servo ve tê ajotin, leza zivirînê dikare bi rastî were kontrol kirin, û hewcedariyên pêvajoya welding dikarin bi rastî werin bicîh kirin.
8. Fonksiyona pêşwextkirî ya parametreyên kaynakirinê, parametreyên kaynakirinê dikarin di pergalê de an jî di parametreyên kaynakirinê de berî tomarkirinê werin pêşwextkirin. Parametreyên kaynakirinê dikarin rasterast dema ku perçeya kar a bi heman taybetmendiyê cara din tê kaynakirin werin bikar anîn.












